03.11.2023

-

FASTENER POLAND® - święto branży elementów złącznych za nami 

Dwa dni branżowych spotkań, tysiące rozmów, goście z kilkudziesięciu krajów, ekspercka  konferencja, nowości i premiery. Tak w skrócie wyglądała 6. edycja Międzynarodowych Targów  Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. Wystawcy i zwiedzający wychodząc z  EXPO Kraków po zakończeniu targów, wypowiadali się o nich bardzo pozytywnie. Zwracali uwagę  przede wszystkim na konkretne i merytoryczne rozmowy oraz wysoki potencjał biznesowy Targów  FASTENER POLAND®. 

Jeszcze zanim do EXPO Kraków przybyli pierwsi klienci wiadomo było, że tegoroczna edycja  Targów FASTENER POLAND® będzie udana i to pod wieloma względami. Swoją ofertę zaprezentowało  150 producentów i dystrybutorów z 15 krajów, w tym 77% stanowili wystawcy z zagranicy. Jeszcze  ciekawiej przedstawiają się statystyki dotyczące zwiedzających. Z 3258 osób, które odwiedziły targi,  45% stanowiły osoby z zagranicy, z 42 krajów. Najwięcej odwiedzających przybyło na targi z Włoch,  Czech i Ukrainy, ale nie brakowało też gości z tak odległych krajów jak Indie, Tajwan, Brazylia czy Chiny.  Międzynarodową, biznesową atmosferę, widać było w EXPO Kraków na każdym kroku. 

Nowością tegorocznej edycji targów była strefa elementów złącznych dla sektora energetyki,  elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii. Polska należy do pierwszej dziesiątki krajów świata jeśli  chodzi o wielkość rynku fotowoltaiki, a w Europie zajmujemy trzecie miejsce po Niemczech i Hiszpanii.  Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija, toteż popyt na specjalistyczne  komponenty stale rośnie. To właśnie one, innowacyjne i spełniające najwyższe jakościowe normy, były  prezentowane w strefie dedykowanej energetyce. 

Potwierdzeniem wysokiego poziomu biznesowych spotkań oraz potencjału, jaki Targi FASTENER  POLAND® wnoszą w rozwój branży elementów złącznych, są opinie naszych wystawców. Pan Tomasz  Karwowski, Dyrektor Handlowy firmy DROMET Sp. z o.o. Sp. k. docenia przede wszystkim możliwość  spotkania wielu nowych klientów – (…) naszym głównym celem jest spotkanie nowych klientów – klientów spoza naszego kraju. Każdego roku udaje nam się osiągnąć ten cel. Jestem z tego bardzo  zadowolony. Wśród zagranicznych klientów, którzy w tym roku odwiedzili nasze stoisko byli również ci,  z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu. 

Ważny i ciekawy aspekt zauważa z kolei Andrea Villa Wiceprezes Zarządu EUROFIX Italia – (…)  Targi FASTENER POLAND® nie są tak duże, jak inne wydarzenia na świecie, ale za to są bardzo  specjalistyczne, co sprawia, że mam czas, aby porozmawiać z każdym klientem. Mogę poświęcić mu  kilkanaście minut na rozmowę i omówić szczegółowo wszystkie interesujące go kwestie. To dla nas  bardzo ważne. 

Nieodzownym elementem Targów FASTENER POLAND® jest branżowa konferencja. Każdego  roku poruszane są podczas niej tematy najbardziej aktualne dla branży. Tym razem motywem przewodnim były ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych oraz wyzwania i szanse, jakie za  sobą pociągają. Najczęściej dyskutowaną kwestią było cło węglowe. Nowe regulacje i związane z ich  wprowadzeniem zmiany są dla przedsiębiorców importujących produkty spoza Unii Europejskiej  kolejnym wyzwaniem. Są one elementem szeroko pojętej zielonej rewolucji, której świadkami wszyscy  jesteśmy, a której efektem są nie tylko wyzwania, ale również szanse, pojawiające się przed  przedsiębiorcami. Rozwój ekologicznego i ekonomicznego budownictwa oraz odnawialnych źródeł  energii wymaga dostępu do spełniających najwyższe normy jakościowe elementów złącznych. Rynek  odpowiada na te potrzeby projektując i dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności  na trudne warunki, w jakich użytkowane są te systemy. Wszystkie te problemy były omówiane przez  cenionych ekspertów, a konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców.

Kolejna edycja jedynych w tej części Europy targów elementów złącznych i technik łączenia już  za rok. Zapraszamy do zaplanowania udziału oraz do śledzenia przygotowań do targów na profilach w  social mediach oraz na stronie internetowej fastenerpoland.pl.

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.