22.01.2019

Najwyższa jakość, która się opłaca

Kategorie: Europa, Rynek, Wydarzenia
Fot.: EWM AG

 

EWM AG prezentuje nową serię uchwytów spawalniczych
PM do spawarek MIG/MAG

Spółka EWM AG rozszerza asortyment uchwytów spawalniczych MIG/MAG o serię PM dla profesjonalnych użytkowników. Nowy kształt osłony uchwytu gwarantuje przez długi czas przyjemny w dotyku chwyt, a czułe na ruch oświetlenie diodowe rozjaśnia obszar pracy. Opcjonalnie są dostępne uchwyty funkcyjne: Umożliwiają one zdalne sterowanie parametrami spawania. Zintegrowany kolorowy wyświetlacz zapewnia dobrą czytelność parametrów spawania i informuje spawacza o aktualnym przebiegu zadania spawalniczego. Dzięki sprawdzonej jakości EWM uchwyty spawalnicze PM przyczyniają się do poprawy właściwości spawalniczych i klasy wykonania spoin. Możliwe jest znaczne zmniejszenie ilości odprysków spawalniczych, co pozwala ograniczyć dodatkową obróbkę. W porównaniu z innymi uchwytami spawalniczymi dostępnymi w handlu maleje również znacząco zużycie elementów eksploatacyjnych, co stanowi duży potencjał oszczędnościowy. Standardowe uchwyty spawalnicze serii PM można stosować – jak każdy uchwyt spawalniczy firmy EWM – do wszystkich dostępnych w handlu spawarek ze złączem centralnym Euro.

 

Odrobina komfortu w trudnej pracy spawacza nigdy nie zaszkodzi. Nowy uchwyt spawalniczy serii PM w ofercie firmy EWM pozwala wyraźnie poczuć ulgę w pracy: jego ergonomiczna osłona z gumowymi wkładkami pozwala poczuć, jak człowiek i maszyna niemal stapiają się w jedno. Dzięki innowacyjnej ochronie przed zagięciem przewodów, wyważonej konstrukcji i mniejszej masie nowy projekt z Mündersbach umożliwia spawanie bez zmęczenia także w wymuszonych pozycjach.

Więcej światła dla lepszej widoczności

Aby osiągnąć rewelacyjne wyniki podczas spawania, potrzebne jest dobre oświetlenie obszaru pracy. Oświetlenie LED wbudowane w nowym uchwycie spawalniczym serii PM firmy EWM zapewnia dobrą widoczność nawet w zacienionych miejscach obrabianego przedmiotu. Uaktywnia się automatycznie, gdy tylko zostanie wykryty ruch uchwytu spawalniczego. Niezależność od wyłącznika uchwytu chroni przed błędem podczas obsługi i niezamierzonym zajarzeniem łuku w momencie zbliżenia do obrabianego przedmiotu.

Palnik standardowy w klasie premium

Nowy uchwyt spawalniczy serii PM debiutuje w ofercie firmy EWM wraz z nową wieloprocesową spawarką MIG/MAG o nazwie Titan XQ. Dzięki centralnemu złączu Euro może jednak współpracować jako standardowy palnik także z innymi spawarkami MIG/MAG.

Gotowi na Przemysł 4.0

W przypadku standardowego uchwytu spawalniczego wyłącznik uchwytu może być opcjonalnie zamontowany u góry. Istnieje również możliwość wybrania uchwytów funkcyjnych, które pozwalają na zdalne ustawianie parametrów spawania. Wyświetlacz graficzny OLED komfortowo wskazuje ustawione parametry spawania w miejscu wykonywania prac spawalniczych. W przypadku wersji High-End RD3X, używając ewm Xnet spawacz ma dostęp do planu kolejności ściegów za pośrednictwem zarządzania spawanymi elementami. Parametry spawania są ustawiane automatycznie przez system na podstawie zdefiniowanej instrukcji spawania. Zmniejsza się nakład pracy związany z ustawianiem, a rozwiązanie gwarantuje niezmienną jakość – w ten sposób czwarta rewolucja przemysłowa wkracza w sferę codziennego spawania.

Właściwy uchwyt spawalniczy do każdego zadania

Bez względu na to, jakie są wymagania odnośnie chłodzenia, szyjki palnika i jego wielkości, na pewno znajdzie się odpowiedni wariant nowego uchwytu spawalniczego serii PM firmy EWM. Klienci mogą zdecydować się na wybór takiego modelu, który najlepiej odpowiada indywidualnemu zastosowaniu: Można wybierać pomiędzy chłodzeniem gazem i wodą, oraz między szyjką krótką i długą. Zakres prądu spawania sięga 550 A. Wszystkie uchwyty spawalnicze są dostępne w wersji funkcyjnej.

Taki palnik się opłaca

Wytrzymała konstrukcja, długotrwała jakość i duże wymiary wszystkich elementów – te typowe dla produktów EWM właściwości łączy w sobie również nowy uchwyt PM. Nawet przy ciągłej pracy 3-zmianowej okazuje się niezrównany – także pod względem ekonomicznym. Z jednej strony zmniejsza on ilość błędów poprzez sprawne podawanie drutu, wyśmienite okrycie gazem całego łuku i bezpieczny przepływ prądu. Z drugiej strony, dzięki dużemu przekrojowi końcówek prądowych (M7/M9 zamiast typowych w branży M6/M8) zmniejsza się zużycie części eksploatacyjnych. Dzięki wyraźnej poprawie odprowadzania ciepła nie występuje przegrzanie i podnosi się trwałość. Niewielkie zużycie gazu osłonowego dzięki zapobieganiu stratom gazu i mniejszy nakład prac dodatkowych dzięki ograniczeniu rozprysku wskutek optymalnej konstrukcji dyszy to argumenty, na które są wyczuleni wszyscy ekonomiści. Widzą bowiem, że zakup nowych uchwytów spawalniczych firmy EWM się opłaci.

O firmie EWM:

EWM AG jest największym niemieckim producentem i jednym z najbardziej znaczących dostawców techniki spawania łukiem. To rodzinne przedsiębiorstwo dysponuje pełną ofertą pierwszorzędnych systemów spawalniczych. Spawarki, uchwyty spawalnicze, materiały dodatkowe czy akcesoria spawalnicze do zastosowań ręcznych i zautomatyzowanych – firma EWM oferuje wszystko z jednego źródła. Firma bierze technologiczną odpowiedzialność za cały proces spawania. Klienci korzystają ponadto z kompleksowej oferty serwisowej i usługowej. Zalicza się do nich także doradztwo w zakresie innowacji i technologii, pod hasłem „ewm maXsolution”. Blisko 600 pracowników w dwunastu niemieckich oraz siedmiu międzynarodowych lokalizacjach i zakładach, jak również ponad 400 punktów sprzedaży i serwisu na całym świecie, zapewnia obecność EWM na wszystkich rynkach.

Dzięki licznym, wysoce innowacyjnym ulepszeniom produktów i metod spawania firma EWM uchodzi w branży i wśród użytkowników za jedną z istotnych sił napędowych rozwoju technologii. EWM wnosi do spawalnictwa wartość dodaną, jaką przedstawia koncepcja Przemysłu 4.0, w postaci inteligentnych rozwiązań sieciowych i rozwiązań zwiększających wydajność produkcji. Pasja, jaką przedsiębiorstwo żywi wobec spawania, wyraża się w naszym motto: „WE ARE WELDING”. Wraz z ekologiczną inicjatywą „BlueEvolution” wskazuje ono na dążenie do optymalnego spełniania wymagań klientów – zawsze przy uwzględnieniu zagadnień ekonomicznych i ekologicznych. Użytkownicy korzystają z energooszczędnych procesów spawania, ze znacznie mniejszego wykorzystania surowców, mniejszej emisji oraz krótszych okresów produkcyjnych. Wszystko to prowadzi do wyraźnego obniżenia kosztów i oszczędności zasobów. Pozwala to klientom poprawić konkurencyjność, a jednocześnie chronić środowisko.

Kontakt z EWM AG

Heinz Lorenz

Dr. Günter-Henle-Str. 8

56271 Mündersbach

Telefon: +49 2680 181-126

E-mail: heinz.lorenz@ewm-group.com

Internet: www.ewm-group.com

Źródło: EWM AG
Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.