Wycinarki EAGLE i automatyzacja Baumalog to połączenie wydajności i precyzji cięcia blachy
Mocno konkurencyjny i wyspecjalizowany rynek wymusza na przedsiębiorstwach poszukiwanie nowych rozwiązań dla optymalizacji swojej produkcji. Firmy poszukują takich rozwiązań, aby stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów oraz tych już pozyskanych. Jednym z aktualnych kierunków rozwoju staje się automatyzacja procesów produkcyjnych. Jest to element coraz bardziej pożądany przez polskie firmy produkcyjne.
Tego typu wdrożeniami zajmuje się firma Baumalog, z którą współpracujemy już od wielu lat. W swojej działalności zajmuje się projektowaniem i produkowaniem urządzeń do magazynowania. Korzystając z ich dużego doświadczenia w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych tworzymy Crane Master Store. Jest to zaawansowana instalacja przeznaczona do obróbki blachy. Cięcie laserem fiber odbywa się za pomocą wycinarek laserowych z dwóch serii: innowacyjnej iNspire oraz niezawodnej eVision.
Rekordowa moc
Wycinarki z serii iNspire oraz eVision produkowane są z maksymalną mocą sięgającą 12 000 Watt. Jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy maszyny o tak dużej mocy. Pozwoliło to klientom na zdobycie stuprocentowej przewagi, jeżeli mowa o wydajności. Firma, która wcześniej posiadała wycinarkę laserową o mocy 6 000 Watt zyskuje szerokie spektrum nowych możliwości.
System do automatyzacji produkcji
Crane Master to rozwiązanie, które ładuje arkusze blachy, rozładowuje wycięte elementy i jest całkowicie zintegrowany z wycinarką laserową. Urządzenie wyposażone jest w system rozdzielania oraz funkcję pomiaru grubości blachy, który kontroluje jej grubość i sprawdza czy jest ona zgodna z zadanym programem. Czas cyklu to 65 sekund, z kolei maksymalna grubość blachy przy załadunku i rozładunku to 25 milimetrów.
Możliwości magazynowe
Automatyczny regał TwinTower przeznaczony jest do składowania elementów dłużycowych (pręty, profile, rury, itd) oraz arkuszy (blach, płyt, laminatów, itd), palet i wielu innych artykułów o dużych masach i wymiarach. System składa się z dwóch kolumn składowania oraz jednej kolumny transportowej w której porusza się winda, której zadaniem jest przemieszczanie półek ze stacji załadowczej oraz transport półek z kolumn składowania do stacji załadowczej.
Niezawodność i wydajność maszyny została osiągnięta dzięki odpowiedniemu dopasowaniu systemów sterownia oraz mechaniki. Sercem instalacji jest wycinarka laserowa, która wyposażona jest w tak zaawansowane technologicznie komponenty, jak trawersa z włókna węglowego (seria iNspire), liniały absolutne, silniki liniowe czy też korpus z polimerobetonu.
Wszystkie wymienione elementy wpływają znacząco na możliwości omawianych maszyn. Wycinarki zaprojektowane i stworzone w oparciu o takie podzespoły gwarantują wyniki. Przykładowo, opisywana tutaj maszyna potrafi ciąć z maksymalną prędkością 150 m/min przy jednoczesnych przyspieszeniach rzędu 6G.
Przystępując do wdrożenia automatyzacji procesów, należy zadać sobie pytanie – co determinuje tę decyzję? Warto pamiętać, że dobór właściwego rozwiązania jest kluczem do poprawy procesu produkcyjnego.
Poniżej pragniemy zaprezentować, w jaki sposób pracuje i prezentuje się rozwiązanie Crane Master Store na przykładzie instalacji w firmie Arkom z Rzezawy.