04.02.2022

Regały wspornikowe

Kategorie: Polska, Rynek, Wydarzenia
Fot.: Nedcon

Kiedy warto w nie zainwestować?

Regały wspornikowe, nazywane również regałami dłużycowymi, są instalacjami przeznaczonymi do składowania jednostek o nietypowych wymiarach, gdzie długość jednostki wynosi więcej niż 120 cm. Konstrukcje tego typu są nieocenione przy składowaniu drewnianych bali, nazywanych dłużycami, metalowych rur, arkuszy blachy oraz stalowych prętów. Jak rodzaj regałów dłużycowych jest odpowiedni dla Twojego obiektu? Na jakie korzyści możesz liczyć, decydując się na ich wdrożenie?

Jak działają regały wspornikowe?

Regały wspornikowe opierają się na układzie słupów oraz ram, których wytrzymałość zwiększają odpowiednio dobrane wsporniki bądź podpory. Regały dłużycowe są projektowane w taki sposób, aby ich słupy oraz regały nośne nie zmieniały samoczynnie swojej pozycji w trakcie składowania jednostek. Warto podkreślić jednak, że ustawienie podpór i wsporników można na bieżąco zmieniać, dostosowując je do poszczególnych okoliczności – jeśli zajdzie taka konieczność, regały wspornikowe mogą poruszać się o podłożu wykorzystując torowiska bądź zestawy jezdne, lub być przytwierdzonym do niego na stałe.

Do przechowywania jednostek na regałach dłużycowych można wykorzystywać wsporniki – ich rozstaw i długość jest ściśle powiązana z masą składowanych towarów. Warto pamiętać również, że jeszcze przed rozpoczęciem użytkowania regałów dłużycowych warto dowiedzieć się, czy w procesie ich produkcji użyto palet specjalnych bądź podkładek, które zwiększają podatność techniczną do prac ładunkowych oraz sztywność konstrukcji.

 

Montaż regałów wspornikowych firmy Nedcon Silesia

W jaki sposób dzielimy regały wspornikowe?

Najczęściej stosowany podział regałów dłużycowych wynika z metody ich obsługi. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań wyróżniamy regały wspornikowe, których obsługa wymaga dostępu do specjalistycznych maszyn i urządzeń, oraz takie, w której kompletacja towaru odbywa się drogą manualną.

Regały wspornikowe wymagające obecności urządzeń mechanicznych

W przypadku składowania jednostek o większym gabarycie, inwestycja w regały wspornikowe może wymagać sięgnięcia po jednojezdniowe wózki widłowe czy drabiny przejezdne. Regały dłużycowe wykorzystujące urządzenia mechaniczne mogą gromadzić pakiety o długości nawet 6 metrów, a całkowita masa regału może wynosić nawet 4,5 tony.

Regały wspornikowe do obsługi manualnej

Regały wspornikowe, w których praca odbywa się drogą manualną, nie przekraczają zazwyczaj 3,5 m wysokości (przy długości pakietów mniejszej niż 3 metry). Całkowita masa regału wynosi zazwyczaj około kilkuset kilogramów, a masa składowanych jednostek waha się w zakresie 15-25 kg.

Jakie regały wspornikowe stosuje się powszechnie w przestrzeni składowania?

W magazynach, halach produkcyjnych bądź przetwórczych największą popularnością cieszą się:

  • • półkowe lub bezpółkowe regały wspornikowe stałe z ramionami wspornikowymi,
  • • bezpółkowe regały wspornikowe stałe z podporami wspornikowymi,
  • • regały wspornikowe przejezdne podłogowe,
  • • regały wspornikowe przejezdne torowe.
  • • regały wspornikowe wsporcze,
  • • regały wspornikowe wolnostojące,

Zastanawiasz się, gdzie zamówić solidne regały wspornikowe?

Rozważasz dużą inwestycję w reorganizację dotychczasowego magazynu? Chcesz doposażyć swoją przestrzeń składowania w niezawodne regały wspornikowe? Postaw na firmę Nedcon Silesia, zajmującej się projektowaniem i realizacją magazynów dla średnich i dużych firm z rozmaitych branż. Wyślij zapytanie do opiekunów inwestycji marki Nedcon i dowiedz się, jakie korzyści przyniesie Ci inwestycja w nowoczesną przestrzeń magazynową.

 

 

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.