30.01.2020

Najlepsze meble warsztatowe do zakładów pracy i magazynów

Kategorie: Polska, Rynek, Wydarzenia

 

Urządzenie części warsztatowej w zakładzie pracy czy też magazynie to bardzo często nie lada wyzwanie. Należy znaleźć meble, które będą odpowiadały wymiarom oraz kształtom pomieszczenia, a także posłużą przez wiele lat i będą umożliwiały łatwe utrzymanie czystości. Sprawdź, jak wybrać najlepsze meble warsztatowe oraz co warto o nich wiedzieć.

Niezawodne metalowe meble warsztatowe

Najlepszym materiałem do produkcji mebli warsztatowych jest zdecydowanie metal. Podczas zakupów warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego metalu oraz konstrukcję szafek, stołów oraz innych elementów wyposażenia. PROMAG S.A. stawia na najwyższej jakości materiały oraz projekty, które zapewniły firmie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Metalowe meble warsztatowe powinny być zabezpieczone przed pojawieniem się rdzy, dlatego warto wybierać produkty pokryte specjalną warstwą antykorozyjną. Zastosowany w meblach metal powinien być wytrzymały i wzmocniony na wypadek wgnieceń oraz innych uszkodzeń mechanicznych. Zaleca się stawianie na gładkie, metalowe powierzchnie, które można bez problemu utrzymać w czystości czy też szybko umyć w przypadku pojawienia się zabrudzeń.

Gdzie mają zastosowanie meble warsztatowe?

Tego typu meble sprawdzą się nie tylko w warsztacie. Mogą okazać się bardzo przydatne w różnego rodzaju punktach serwisowych i punktach naprawy, zakładach produkcyjnych oraz magazynach. Wiele firm stawia na meble warsztatowe także w przypadku stanowisk montażowych. Szafki, stoły oraz inne elementy wyposażenia warsztatu mogą być dostosowane do potrzeb zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i niewielkich firm rodzinnych.

W większości zakładów pracy potrzebne są specjalistyczne meble, które ułatwią i przyspieszą czynności wykonywane przez pracowników. Szczególną popularnością cieszą się specjalistyczne stoły z modułami umożliwiającymi umieszczenie najważniejszych narzędzi w zasięgu ręki. Obowiązkowym elementem wyposażenia są także szafy do przechowywania niezbędnego sprzętu. W firmie mogą przydać się także liczne szuflady oraz szafki na kółkach.

Jak dostosować sprzęt do swoich potrzeb?

Producenci mebli warsztatowych prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej funkcjonalnych wyrobów, dzięki którym zakłady pracy mogą urządzić nawet niestandardowe pomieszczenia. Warto postawić na zestawy mebli o modułowej budowie, która umożliwia stworzenie niemalże nieskończonej ilości konfiguracji oraz pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni.

Pracownicy na pewno będą zadowoleni także z pojawienia się mobilnych elementów wyposażenia. Szafki na kółkach umożliwiają szybkie przemieszczenie narzędzi między stanowiskami. Podczas zakupów warto zwrócić ponadto uwagę na dostępność dodatkowych akcesoriów, które są przeznaczone do zadań specjalnych. Każda firma to inne potrzeby, dlatego oprócz standardowej oferty można dokupić specjalne krzesła warsztatowe, stoły pod wiertarkę, szafy na komputer czy też stoły z płynną regulacją wysokości lub składanym blatem.

Źródło: meble-promag.pl
Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.