01.05.2019

Forum Mycia Przemysłowego

Druga Edycja Forum Mycia Przemysłowego (EuropeanIndustrialCleaning Forum & Expo)

19.-20.11. 2019Wrocław, Haston City Hotel &Congress Center

www.industrial-cleaning-forum.com

Europejskie Forum Mycia Przemysłowego wraz z towarzyszącą wystawą (European Industrial Cleaning Forum & Expo) jest wiodącym niezależnym i dla wszystkich otwartym wydarzeniem biznesowym tej branży w Centralnej Europie, skierowanym do wszystkich gałęzi przemysłu i ich fachowców zaangażowanych w technologie mycia części i komponentów, czystość technicznąVDA 19 i ISO 16232, obróbkę powierzchniową, jak również utrzymania poziomu czystości podczas całego procesu produkcyjno-logistycznego.

Omawiane będą najnowsze technologie, innowacje i trendy w branży mycia przemysłowego dla przemysłu samochodowego, lotniczego, narzędziowego, ciężkiego, precyzyjnego, medycznego, optycznego, obróbki cieplnej i innych.

 

Sukces pierwszej edycji Forum, duże zainteresowanie przemysłu jak i liczne zgłoszenia nowych tematów gwarantują już teraz wysoki poziom również tego wydarzenia. Uczestniczący fachowcy będą dzielić się swoją wiedzą podczas licznych prezentacji, dyskusji i indywidualnych rozmów. Podczas Forum zostanie zaprezentowana pierwsza flota mobilnych laboratoriów czystości technicznej (VDA 19.1 / ISO 16232) na polskim rynku.

 

Podstawowa i zawsze obowiązująca zasada mycia przemysłowego jest tylko jedna: „podobne zmywa podobne”, czyli niepolarne (organiczne) zanieczyszczenia jakimi są oleje (obróbcze, konserwujące), smary, parafiny, kleje i żywice można usunąć używając tylko niepolarnych mediów myjących, jakimi są węglowodory czy teżmodyfikowane  alkohole. Polarne (nieorganiczne) zanieczyszczenia takie jak sole, mydła, emulsje, chłodziwa, pasty polerskie, ochronne, ślady rąk, pył, zgorzelinę, rdzę, pozostałości szlifierskie, ścierne i śrutownicze, jak również same wióry i opiłki usuwa się przy użyciu roztworów wodnych i jedynie w bardzo wąskim zakresie alkoholami modyfikowanymi ale nigdy węglowodorami. Natomiast w pewnym stopniu  wszelkiego rodzaju tłuszcze można  zmyć również roztworami wodnymi ale nie do końca wszystkie. Stosując myjki albo wodne albo rozpuszczalnikowe, bez znaczenia czy ze wspomaganiem ultradźwięków czy też CNp, zawsze pozostawiamy na umytych detalach zanieczyszczenia, albo organiczne albo nieorganiczne.

 

Pojawia się więc pytanie: w jaki sposób osiągnąć najwyższą klasę czystości?Odpowiedzi na to i na wiele innych pytań znajdą wszyscy zainteresowani podczas tej edycji Forum.

 

Dobór odpowiedniej technologii mycia i medium myjącego, jak i samej koncepcji urządzenia dla danego poziomu zabrudzenia i skali produkcji, nie jest możliwy bez dokładnego rozpoznania z jakim zabrudzeniem mamy do czynienia, kiedy dane zabrudzenie powstało i czym zostało spowodowane. Forum Mycia Przemysłowego to kompendium wiedzy na temat aktualnie dostępnych technologii i metod mycia dla szerokiego zakresu zastosowań, od produkcji wielkoseryjnej i mycia dużych partii poprzez mycie pojedynczych części, mycie wstępne i mycie precyzyjne (dokładne i ultra dokładne), aż do technologii przygotowania powierzchni części i komponentów przed operacjami nakładania powłok ochronnych, trybologicznych czy też ozdobnych (PVD, PACVD, CVD).

 

Od wodnych mediów myjących, poprzez nieszkodliwe dla środowiska metody mycia rozpuszczalnikami w próżniowych, hermetycznie zamkniętych systemach, odtłuszczanie parowe, czyszczenie na sucho, gratowanie, mycie zalewowo-iniekcyjne, czy tez mycie i suszenie próżniowe do mycia hybrydowego czy Beyond. Nie pominie się takich tematówjak zabezpieczenie przed korozją, pakowanie i logistyka, kontrola i regeneracja kąpieli myjących.

 

Forum można potraktować jako szkolenie w podstawach mycia przemysłowego dla osób poczatkujących w branży, ale również jako forum dyskusyjne dla zaawansowanych profesjonalistów.

 

 

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.