01.03.2019

Podsumowanie

Kategorie: Polska, Rynek, Wydarzenia
Fot.: Expo Silesia

INDUSTRYmeeting 2019 – nowa odsłona targów!

Utrzymanie Ruchu i Technologie Przemysłowe w lutym w Expo Silesia.

W dniach 27-28 lutego 2019 rokuw Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, Salon Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING, Salon Logistyki
i Magazynowania w Przemyśle LOGITEX oraz Gala Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Początek roku to doskonały moment, aby odświeżyć dotychczasowe kontakty, a jednocześnie nawiązać nowe relacje biznesowe. Firmy, które zaprezentowały się na targach miały okazję pokazać zarówno nowości rynkowe, jak i zaprezentowaćdotychczasowerozwiązania i produktytak, aby zwiedzający mogli na bieżąco śledzić innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Wśród nowości jakie można było zobaczyć na targach byłym.in.:

 • rozwiązania outsourcingowe dla firm branży produkcyjno-logistycznej, prezentowane przez ADECCO POLAND;
 • wszechstronny moduł sterujący, który jest na etapie wdrażania na rynek przez firma ELEPROJECT - układ będzie silnie konkurował z popularnymi sterownikami przemysłowymi PLC nie tylko pod kątem ceny, ale również łatwości w implementacji, a przede wszystkim faktem, że na jednej płycie jest bardzo dużo peryferii;
 • całagama sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości w tym również do stref zagrożenia wybuchem, który można było zobaczyć na stoisku firmy PROTEKT;
 • nowy katalogfirmy DENIOS, która jest specjalistą w dziedzinie ochrony pracy
  i środowiska w rzemiośle i przemyśle; magazyny materiałów niebezpiecznych, bezpieczne pomieszczenia techniczne i produkty z zakresu bhp wspomagają klientów z całego świata w realizowaniu ich obowiązków przedsiębiorcy.

 

Podczas targów tradycyjnie odbył się konkurs o Medal  Expo  Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę ELEPROJEKT Michał Grochowina za swobodnie programowalny moduł sterowania – jest to układ, który wyróżnia się mnogością interakcji komunikacyjnych oraz ilością wejść i wyjść o kompaktowej konstrukcji, konkurencyjnej cenie oraz łatwości implementacji i programowania. Wyróżnione zostały: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Warszawskiej za sposób wytwarzania funkcjonalnej, metalowo-ceramicznej kształtki kompozytowej o podwyższonych parametrach cieplnych i tribologicznych z przeznaczeniem na lokalne wzmocnienie tłokaoraz firma CX-80 POLSKA Agata Nadera, Dariusz Nadera Sp. J. za smar ceramiczny KERAMICX.

 

Za ciekawą prezentację firmy oraz produktów na targach przyznano wyróżnienia dla firmDIG ŚWITAŁA SP. Z O.O., WAAP FILTROWENTYLACJA JAKUB DZIURA oraz RENEX SP. Z O. O. SP. K.

Wzorem poprzedniej edycji podczas targównie zabrakłowykładów poświęconych branży BHP, a takżewarsztatów związanych z produkcją i utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych. Nowością podczas targów była specjalna strefa dedykowana dla Przemysłu 4.0, gdzie można było dowiedzieć się więcej na temat nowej rewolucji przemysłowej, której właśnie doświadczamy.

Wydarzenia merytoryczne, które odbyły się podczas targów to m.in.:

 • Konferencja pt.„Współczesna produkcja – kultura prężnego i szybkiego działania”, Organizatorzy: Fundacja Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, Expo Silesia
 • Seminarium pt."Bezpieczeństwo pracy w środowisku przemysłowym", Organizatorzy: Zakłady Badań
  i Atestacji ZETOM, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katedra Inżynierii Produkcji Politechniki Śląskiej, Expo Silesia.

Targom towarzyszył również Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting oraz III edycja Seminarium wraz z I Warsztatami Eksperckimi pt. „Materiały kompozytowe w przemyśle motoryzacyjnym i lotnictwie". Organizatorami wydarzenia byłWydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia. Przez cały czas odbywały sięrównież spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Nowością podczas Targów INDUSTRYmeetingbyłSalon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX, którego celem byłopołączenie innowacyjności z logistyką oraz właśnie branżą przemysłową.W drugim dniu targów, w ramach Salonu Logistex, odbyło się spotkanie organizowane przez Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową pt. „Zapewnienie ciągłości
w międzynarodowych łańcuchach dostaw a BREXIT”.

Również premierowo zagościła u nas V edycja Gali Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Było to wydarzenie organizowane przy współpracy Centrum Druku 3D oraz Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. Po raz pierwszy miało charakter otwarty dla osób z wybranych gałęzi przemysłu. W plebiscycie zostały nagrodzone najlepsze osoby, firmy, produkty i wydarzenia związane z szeroko pojętą branżą technologii przyrostowych z Polski i ze świata. Laureaci zostali wybrani w aż 16 kategoriach, w tym po raz pierwszy w kategorii Najlepszy Polski Sklep z Drukarkami 3D i Filamentami. Rozstrzygnięte zostałyrównież Mistrzostwa Polski w Druku 3D, wyłoniono laureatów w dwóch równorzędnych kategoriach:

 • Mistrzostwa Polski w druku 3D w technologii FDM / FFF – I miejsce -CadXpert – drukarka 3D Stratasys F370;
 • Mistrzostwa druku 3D w technologii SLA / DLP / LCD - I miejsce - Filaments4U – drukarka 3D Liquid Crystal Precision 1,5.

Aglomeracja śląska to niezaprzeczalnie największy rynek przemysłowy w Polsce. Zlokalizowanie INDUSTRYmeeting w jej centrum, to znaczący atut tych targów. To właśnie tu, na południu kraju, liderzy rynku posiadają swoje kluczowe zakłady produkcyjne: maszynowe, motoryzacyjne, związane z techniką grzewczą
i instalacyjną oraz urządzeniami AGD.

Już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję targów INDUSTRYmeeting, które odbędą się w dniach 4-5 marca 2020 roku.

 

Szczegółowe informacje na stronach:

www.industrymeeting.pl / www.kompozytmeeting.pl / www.logistex.pl / www.exposealing.pl / www.nagrodydruk3d.pl

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.