25.04.2017

Targi Subcontracting 2017 – Przemysł szyty na miarę

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku w pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 6-sta edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Targi te są wyjątkowym w Polsce wydarzeniem dla przemysłu, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy. Do grona wystawców należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców.

Poddostawcy prezentujący się na targach SUBCONTRACTING to zakłady posiadające wolne moce produkcyjne, dysponujące odpowiednimi technologiami i ukierunkowane zarówno na krajową, jak i międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. W ofercie wystawców przeważają usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali.

Synergia wydarzeń

SUBCONTRACTING to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się razem z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami 3D SOLUTIONS oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy kwartet tworzy profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej i stwarza możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wydarzenia te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty oraz towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów. W roku ubiegłym liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 500 profesjonalistów.

Przemysłowe Biuro Matrymonialne

W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązania współpracy na międzynarodowej arenie, w trakcie trwania targów organizowane są spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 7 i 8 czerwca 2017 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji targów w 270 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 83 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców. Oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Byli wśród nich reprezentanci m.in.: C. Tech Francja, Faurecia Automotive Polska, Fibar Group , MAN Diesel & Turbo Poland, Michelin Polska, Ruukki Polska, SECO/WARWICK Services, Solaris Bus & Coach, UTC Aerospace Systems czy Volkswagen Poznań.

Klaster Obróbki Metali

Po udanym ubiegłorocznym debiucie, Klaster Obróbki Metalu – Krajowy Klaster Kluczowy został partnerem merytorycznym bieżącej edycji Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.

- Z tej okazji przygotowujemy speaker’s corner poświęcony działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. - Klastrowicze będą także mogli wziąć udział w spotkaniach B2B z polskimi i zagranicznymi kooperantami.

Wśród członków klastra są krajowi i światowi liderzy produkcji maszyn i urządzeń o wysokim innowacyjnym potencjale rozwojowym . Dzięki połączeniu sił targi SUBCONTRACTING mają szansę znacząco się rozwinąć i stać się rozpoznawalnym wydarzeniem dla branży poddostawczej na arenie międzynarodowej.

Zadowoleni uczestnicy wracają

Targi Subcontracting przyciągają liderów branży, wydarzenie z roku na rok rośnie w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych. O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą uczestnicy z poprzednich edycji:

- To nasz debiut na targach Subcontracting w Poznaniu. Jesteśmy zadowoleni z udziału w imprezie, frekwencji i potencjalnych klientów. Mamy rozmówców nie tylko z Polski, ale także z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Litwy i Białorusi – mówi Janusz Poulakowski, Dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali w Białymstoku.

- Można tu porozmawiać z wieloma dostawcami, nie trzeba w tym celu jeździć po całym kraju czy Europie – podsumowuje Dariusz Rapeła, specjalista ds. zakupów Solaris Bus & Coach SA.

- Na targach mamy możliwość poznania najnowszych trendów i szerokiego wachlarza usług, które oferują poszczególni dostawcy. To z kolei ułatwia nam dobór rozwiązań, które pozwolą na oszczędności w dorabianiu części mechanicznych. – dodaje Ariel Grabarski, specjalista z działu utrzymania ruchu, Warsztat Centralny Volkswagen Poznań.

Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, 6-9 czerwca 2017, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7

Więcej informacji www.subcontracting.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.