13.10.2023

-

Targi FASTENER POLAND® - wszystko o branży dla branży!

Przekształcone łańcuchy dostaw i międzynarodowe sieci kooperacji, wojna w Ukrainie, wzrost kosztów produkcji, wprowadzenie ceł węglowych, konkurowanie z krajami
o niskich kosztach wytwarzania, płynne dostosowywanie się do zmieniających potrzeb klientów, inwestycje w innowacje i nowe technologie – to tematy, które poruszać będą producenci i dystrybutorzy podczas Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. 6. edycja wydarzenia odbędzie się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków, a tematem przewodnim będzie ekologia.  


Cała branża w jednym miejscu

Targi FASTENER POLAND® to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej – kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata. Pandemia pokazała bardzo dobitnie, że spotkań twarzą w twarz nie da się w biznesie niczym zastąpić. Targi FASTENER POLAND® wracają do stanu sprzed pandemii. W październiku ofertę zaprezentuje ponad 150 firm z 15 krajów. Przedstawią najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, przez nity po nakrętki, kołki czy kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji
(z prezentacją najnowszych urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.  

Łączymy zakupowców z całego świata

Targi odwiedzą kupcy z branż wykorzystujących elementy złączne do produkcji swoich wyrobów. W tym roku organizatorzy kampanię promocyjną szczególnie kierują do branż z największym potencjałem. Fotowoltaika, motoryzacja, lotnictwo czy przemysł medyczny to sektory z największym zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju łączniki
i mocowania. Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce krajów świata jeśli chodzi
o wielkość rynku fotowoltaiki. W Europie, pod tym względem, wyprzedzają nas tylko Niemcy i Hiszpania. Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na komponenty, w szczególności na specjalistyczne i jakościowe elementy złączne. Rynek elementów złącznych odpowiada na te potrzeby projektując i dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności na trudne warunki, w jakich użytkowane są systemy solarne. Na specjalnej - dedykowanej tej branży strefie - swoje rozwiązania zaprezentuje kilkudziesięciu producentów.  

Targowe innowacje 

Wśród nowości zobaczymy m.in.: maszynę CDP-99 Mm do zgrzewania kołków z różnych materiałów (STEAM stoisko D20); śrubę samogwintującą z cylindryczną głowicą wypukłą z kwadratowym rowkiem, typ C (INOXMARE stoisko D1); wkręty Ecoline WOOD WTX ze stali hartowanej w odmianach z gniazdem PZ2 i Tx20, przeznaczone do montażu okuć w drewnie (ASTRA TRADE, stoisko D33); nową linię produkującą zestawy ze śrubami, podkładkami, nakrętkami i innymi elementami z kodem kreskowym, kodem QR, logo klienta i uniwersalnymi mocowaniami nylonowymi (FASTER srl, stoisko D34); wysokiej jakości kołki izolacyjne Thermo Smart będące połączeniem kołka rozporowego i gwoździa rozporowego w jednym poręcznym produkcie; kotwy pierścieniowe SMART S-TB7 z aprobatą ETA do mocowań w niezarysowanych powierzchniach betonowych przy średnich i dużych obciążeniach (PGB Polska, stoisko D31). 

Ekologia i CBAM  tematem przewodnim konferencji

Pierwszego dnia targów organizatorzy zapraszają na konferencję „Ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych – wyzwania i szanse”. Tematem prezentacji inaugurującej dr Marka Łangalisa – właściciela firmy OLFOR będzie "Zielona rewolucja - szanse i zagrożenia dla rynku elementów złącznych." Ważnym tematem dla przedstawicieli tej branży jest wchodzące pod koniec tego roku na terenie UE cło węglowe (Carbon Border Adjustment Mechanism). Jego celem jest wyrównanie warunków konkurencji pomiędzy produktami unijnymi, które są obciążone kosztami polityki klimatycznej oraz produktami importowanymi, które tych kosztów nie ponoszą. W pierwszym przejściowym etapie CBAM przewiduje obowiązek raportowania emisji gazów cieplarnianych powstałych w cyklu życia importowanych produktów. Temat ten zostanie szczegółowo omówiony przez Jarosława Szajkowskiego, senior Tax Managera z firmy ASB Poland „Graniczny podatek węglowy - zakładany wpływ regulacji na import spoza UE”. Wśród prelegentów zobaczymy również Łukasza Koca – Tax Managera również z ASB Poland,  który zaprezentuje „Przegląd najważniejszych ulg podatkowych dla branży elementów złącznych”.  Pełny program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia. 

Bleisure – łączenie biznesu z rozrywką

Wierzymy, iż sukces zaczyna się od spotkań, dlatego wszystkich zainteresowanych poszerzeniem kontaktów handlowych zachęcamy do udziału w targach. Oprócz bezpłatnych zaproszeń na targi został opracowany program łączący podróż służbową z wypoczynkiem.  Trend Bleisure – słowo powstałe z połączenia słów „ business” i „leisure”  - to kluczowy przekaz strategii realizowanej przez Targi w Krakowie. Uczestnicy targów zostaną zainspirowani mapą atrakcji, na której znajdzie się rekomendowana baza noclegowa, lokalne restauracje, zabytki, klimatyczne miejsca czy ośrodki kultury. A że w Krakowie nie brakuje ciekawych miejsc, organizatorzy są pewni, że część klientów przedłuży pobyt o dodatkowe dni. 

Szczegółowe informacje na www.fastenerpoland.pl  


Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.