17.06.2020

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL

                                           METAL na medal

Jesienią w Targach Kielce, od 14 do 16 października odbędą się Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL. To przedsięwzięcie, które nasycone jest innowacyjnością i od lat stanowi platformę wymiany branżowych doświadczeń. 

Pandemia koronawirusa gwałtownie zatrzymała rozwój światowej gospodarki. Sytuacja epidemiologiczna znacznie wpłynęła przede wszystkim na możliwość tradycyjnego funkcjonowania większości firm i instytucji, w tym organizacji wydarzeń o charakterze targowo-wystawienniczym. Podczas konferencji prasowej, 27 maja premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 czerwca będzie możliwość ponownej organizacji targów
i kongresów w Polsce. Na taką decyzje czekali zarówno organizatorzy, wystawcy, jak
i zwiedzający, dla których imprezy targowe to nie tylko idealna okazja do spotkania, ale też zapoznanie się z nowościami w branży.

Targi METAL to już tradycja dla osób zajmujących się tą branżą. Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie najnowszych technologii, maszyn i urządzeń, które na co dzień wykorzystywane są w branży odlewniczej. W przestrzeniach targowych spotykają się najwięksi międzynarodowi gracze, od dawna funkcjonujący w tej dziedzinie gospodarki. Do Kielc corocznie przyjeżdżają firmy z Niemiec, Włoch, Czech, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji i Chin, a samo wydarzenie stało się swoistym pomostem łączącym wschód z zachodem. 

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy o ciągłym rozwoju i prezentowaniu podczas imprezy najnowszych rozwiązań technologicznych. 

Targi to także ogromna dawka merytoryki, dlatego podczas każdej edycji nie może zabraknąć konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych
i networkingowych. 

Rok 2018 zapisał się wielkimi literami w historii samego wydarzenia. Wówczas w kieleckim ośrodku można było zapoznać się z ofertą blisko 300 wystawców z 28 krajów. Wydarzenie zorganizowane zostało na niemal 10 000 metrach kwadratowych. „Przemysłowa Jesień 2018” była rekordowa i wyniosła blisko 4 000 branżowych zwiedzających – przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu: sektora odlewniczego, maszynowego i elektromaszynowego, kolejowego, stoczniowego, zbrojeniowego, robotyki i  automatyki, motoryzacji oraz przemysłu lotniczego. Przyjechali oni do Targów Kielce z najdalszych zakątków świata, m.in. Austrii,  Belgii, Estonii, Francji, Litwy, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Uzbekistanu, Niemiec, Czech, Włoch, Ukrainy, Węgier, Białorusi, Słowacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Rosji, Turcji, Indii, Chin czy Japonii. Wśród kilku tysięcy ekspertów z całego świata byli uczestnicy 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa. Od lat parterami wydarzenia w Targach Kielce są liczące się w branży zagraniczne organizacje odlewnicze. Przy realizacji wydarzenia współpracujemy między innymi z: Włoskim Stowarzyszeniem Dostawców Maszyn i Materiałów dla Odlewni AMAFOND, Stowarzyszeniem Odlewników i Metalurgów Republiki Białoruś, Chińskim Stowarzyszeniem Odlewniczym (CFA) i STOP –  Stowarzyszeniem Technicznym Odlewników Polskich.

Udział w tegorocznym wydarzeniu zapowiedziały już m.in.: ASK CHEMICALS, METALS MINERALS, GUSS-EX, INDUCTOTHERM EUROPE (Wielka Brytania), HERAEUS Electro-Nite Polska, MAMMUT Polska, SIM (Włochy), TERMMETAL, SYKOFIN (Słowenia), PROMET GROUP (Czechy), ExOne (Niemcy), ITA, PRECODLEW, ZĘBIEC, TERMTECH, Foundry Service Agency, FERRUS, KANTHAL (Niemcy), Industrial Solution Group, Spectro Poland, KOM-ODLEW, OMS PRESSE (Włochy), COMETEL (Hiszpania). 

Międzynarodowym Targom Technologii dla Odlewnictwa METAL towarzyszyć będą Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT – hit ostatniej edycji targów, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem firm z sektora obróbki cieplnej metali. Wystawcy i zwiedzający, docenili biznesowy charakter wydarzenia, które swój debiut miało w 2018 roku. 

Nowoczesne maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle metali niezależnych, a także surowce, komponenty oraz materiały stosowane do procesów metalurgicznych zaprezentowane zostaną podczas XVI edycji Międzynarodowych Targów Aluminium
i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Niezależnych ALUMINIUM & NONFERMET.

Recykling metalu to skuteczny sposób na zminimalizowanie kosztów produkcji nowych wyrobów. Dlatego recykling w obecnych czasach znacznie wpływa na oszczędności poszczególnych przedsiębiorstw. Z innowacyjnymi metodami przetwarzania goście wydarzenia będą mogli zapoznać się podczas targów RECYKLING, które obejmują przerób metali niezależnych, takich jak m.in. miedź, cynk, ołów oraz metale lekkie i szlachetne.

Już teraz warto zapamiętać termin 14-16 października i wybrać się do Targów Kielce. 

 

 

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.