07.05.2019

Lekki frez CoroMill® 390

Kategorie: Polska, Rynek, Wydarzenia
Fot.: Sandvik

Lekki frez CoroMill® 390, wyprodukowany metodą wytwarzania addytywnego, zmniejsza drgania podczas frezowania na długich wysięgach

 

Mniejsza masa freza zwiększa stabilność i produktywność

 

 

   

 

 

Chcąc zaoferować klientom szereg korzyści odczuwanych w trakcie procesu, firma Sandvik Coromant, specjalista w dziedzinie narzędzi skrawających i systemów narzędziowych, wprowadza na rynek lekki frez CoroMill 390, który odznacza się lekkim korpusem wyprodukowanym metodą wytwarzania addytywnego. Mniejsza łączna masa narzędzia pomaga ograniczyć drgania i zwiększyć bezpieczeństwo podczas obróbki na długich wysięgach. W rezultacie wzrasta także produktywność.

 

Wytwarzanie addytywne to doskonały sposób wytwarzania złożonych struktur, precyzyjnie i bez konieczności łączenia. Zastosowanie tego procesu może sprawić, że wytwarzane przedmioty będą lżejsze, bardziej wytrzymałe i elastyczne niż kiedykolwiek wcześniej. W dziedzinie korpusów narzędzi wytwarzanie addytywne umożliwia tworzenie kształtów i właściwości, których nie można uzyskać, dokonując obróbki skrawaniem. Ponadto można formować praktycznie każdy materiał, na przykład – jak w tym przypadku – stop tytanu.

 

– Projektując nasz nowy lekki frez CoroMill 390, dokonaliśmy taktycznej eliminacji materiału, aby stworzyć optymalną konstrukcję frezu w celu maksymalnego ograniczenia ciężaru – wyjaśnia Thomas Wikgren, Manager Product Application Management w firmie Sandvik Coromant. – Proces ten, określany mianem optymalizacji topologicznej, nadaje frezowi znacznie bardziej kompaktowy kształt i mniejszą masę niż w przypadku tradycyjnej wersji, co pomaga producentom zwiększyć produktywność frezowania na długich wysięgach. Ponadto skrócenie odległości między tłumikiem w adapterze i krawędzią skrawającą poprawia parametry obróbki i zwiększa bezpieczeństwo procesu

 

Bezpieczeństwo procesu ma zasadnicze znaczenie w szeregu zastosowań obróbki skrawaniem, także dla frezowania na długich wysięgach, które jest często niezbędne do obróbki komponentów dla branży lotniczej oraz górnictwa nafty i gazu. W tych zastosowaniach szereg właściwości, takich jak głębokie wybrania, może ucierpieć wskutek drgań, które spowalniają produkcję, zmniejszają trwałość narzędzia i pogarszają jakość powierzchni. Nowy lekki frez CoroMill 390 stanowi rozwiązanie. W połączeniu z adapterami frezarskimi Silent Tools™ ten system narzędzi zmniejsza drgania, aby umożliwić maksymalizację produkcji i bezpieczeństwa procesu podczas wymagających operacji na długich wysięgach. Ponadto koncepcja CoroMill 390 daje w rezultacie bezproblemową obróbkę i płynny przebieg skrawania.

 

Frezy CoroMill® 390 o obniżonej masie mogą być używane do frezowania czołowego na długich wysięgach oraz frezowania walcowo-czołowego i walcowego głębokich wybrań i rowków. Narzędzie jest dostępne w wersjach o średnicy 40 mm (mocowanie trzpieniowe 16) i 50 mm (mocowanie trzpieniowe 22). Trzy z czterech płytek (rozmiar 11) pasują do tego zastosowania. Podziałka nierównomierna i wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa są dostępne w przypadku wszystkich frezów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.sandvik.coromant.com/pl-pl/products/coromill_390

 

 

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, będący częścią ogólnoświatowej grupy inżynieryjno przemysłowej Sandvik, jest liderem w dziedzinie wytwarzania narzędzi, rozwiązań w zakresie obróbki skrawaniem oraz posiadanej wiedzy. Wyznacza standardy i wdraża innowacje spełniające wymagania przemysłu obróbki metalu, zarówno obecne jak i związane z nadchodzącą nową erą przemysłową. Wsparcie edukacyjne, duża skala inwestycji w badania i rozwój oraz silne, partnerskie relacje z klientami gwarantują postęp w zakresie technologii obróbki, który nadaje kierunek i dynamikę oraz zmienia przyszłość przemysłu

 

wytwórczego. Firma Sandvik Coromant jest właścicielem ponad 3100 patentów na całym świecie, zatrudnia ponad 7900 pracowników i jest reprezentowana w 150 krajach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.sandvik.coromant.com.

 

 

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.