17.10.2016

Nowości ASTOR na targach ExpoWELDING 2016

Kategorie: Polska, Wydarzenia
Fot.: Imagopr
Prezentacja kompletnej celi spawalniczej, nowych pozycjonerów i oferty ASTOR Green Welding – serii rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji –– to główne atrakcje przygotowane przez ASTOR dla gości Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października, Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia w Sosnowcu). Odwiedzając stoisko ASTOR, porozmawiać będzie można m.in. o szczegółach technicznych zrobotyzowanego spawania oraz tym od czego zacząć robotyzację w zakładzie przemysłowym i jak przenieść ją na wyższy poziom.

Podczas tegorocznej edycji targów ExpoWELDING na stoisku ASTOR, zlokalizowanym na głównej sali wystawienniczej, pod numerem 106, będzie można poznać dwa z trzech wariantów gotowych zestawów, pozwalających na wdrożenie zrobotyzowanego spawania w każdym zakładzie produkcyjnym. W skład zestawów Optimum i Premium wchodzą roboty Kawasaki, funkcjonalne pozycjonery i sprawdzone źródła spawalnicze wraz z osprzętem. Każdy z nich pozwala na uzyskanie odpowiedniego stopnia automatyzacji, aby jak najpełniej dostosować go do specyfiki i wymagań produkcji danego zakładu przemysłowego. Robotyzacja umożliwia obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, a rozwiązania z serii Green Welding pozwalają zrealizować to szybko i sprawnie dzięki skróceniu czasu potrzebnego na uruchomienie.

– Wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a wśród nich m.in. spawacze znajdują się na szczycie listy 10 zawodów, z których obsadzeniem firmy w Polsce mają największe trudności. Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest więc m.in. tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem, bądź rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens także, jeśli zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka. Niejednokrotnie, to właśnie dzięki robotyzacji danych stanowisk, zakład jest więc w stanie utrzymać się na rynku, „uratować” pozostałe miejsca pracy, a także rozwijać się i zwiększać zatrudnienie. Mówiąc o robotyzacji trzeba także mówić o wymiernych korzyściach biznesowych, jakie daje – podsumowuje Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR.

Oferta ASTOR Green Welding Optimum, którą będzie można zobaczyć na żywo na targach, to zaawansowany i kompleksowy wariant zrobotyzowanego spawania. Pozwala na realizację szerokiego wachlarza aplikacji, w zależności od tego, jak zostanie zintegrowany. Stanowi jednocześnie najbardziej elastyczny z wariantów. ASTOR Green Welding Premium (również będzie dostępny podczas ExpoWELDING) jest natomiast najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem – kompleksową i funkcjonalną celą spawalniczą. Umożliwia efektywne spawanie z dużymi wydajnościami i jest szczególnie polecane przy produkcji wielkoseryjnej. Poza wymienionymi zestawami, ASTOR ma w swojej ofercie także zestaw Green Welding Starter. To opcja przygotowana głównie z myślą o zakładach rozpoczynających przygodę ze zrobotyzowanym spawaniem, przydatne przy produkcji średnio- i niskoseryjnej.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2016 to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży spawalniczej. Impreza odbywa się już po raz piąty.

Informacje o ASTOR:

Firma ASTOR jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Firma powstała w 1987 roku w Krakowie. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Oferta ASTOR obejmuje m.in systemy sterowania General Electric i Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, a także ekonomiczne urządzenia automatyki własnej marki Astraada.

W głównej siedzibie firmy – ASTOR Technology Park funkcjonuje pierwsza w Europie interaktywna, dostępna dla kontrahentów, studentów, przedstawicieli świata naukowego i turystów, wystawa robotyki i technologii IT – ASTOR Innovation Room, w której odbywają się testy, pokazy i szkolenia.

ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz zdobywcą wielu nagród zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”, Medalu Europejskiego, tytułu siódmego Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce w roku 2014, w kategorii firm zatrudniających do 500 osób, tytułu Innovatora Małopolski 2014 oraz Lidera Polskiego Biznesu 2015, przyznanego przez Business Centre Club.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Źródło: Imagopr
Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.